HTM, s.r.o.
Bieblova 38, 500 03 Hradec Králové

tel.: +420 495 532 919
mob.: +420 602 114 747
e-mail: htm@htm.cz
ÚVOD PRODUKTY KANCELÁŘSKÁ TECHNIKA SERVIS / MONTÁŽ TECHNICKÁ PODPORA OBCHOD BAZAR KONTAKTY

Velmi malé firmy

Toto řešení je názornou ukázkou toho, že i bez telefonní ústředny můžete mít základní funkce, včetně zálohy v případě výpadku Internetu. Řešení je vhodné pro velmi malé firmy, kde zaměstnanci mají svá pracoviště velmi blízko sebe a nemají potřebu si často navzájem volat. Také vychází z předpokladu, že dnes již každý vlastní mobilní telefon.

Celé řešení jsme schopni dodat na klíč včetně vyjednání podmínek s VoIP operátorem a zajištění vyhovujícího připojení k Internetu.

Popis řešení

Toto řešení je z velké části závislé na službách, které poskytuje VoIP operátor.
Pro každý IP telefon je vytvořen u operátora SIP účet. Telefonní čísla můžou být ze stejného rozsahu. Router zajišťuje upřednostnění hlasu před ostatními daty. V případě výpadku Internetu jsou příchozí hovory směrovány na předem zvolená čísla (mobilní telefony, pevná linka). Interní hovory mezi IP telefony jsou zdarma, ale jsou spojeny přes Internet.

Jaké služby nabízí VoIP operátoři

Nejprve je potřeba zdůraznit, že ne každý operátor nabízí všechny uvedené funkce. Je třeba si vybrat podle vašich požadavků a priorit.

Žádné paušály, velmi nízké ceny za volání, tarifikace po sekundách, hovory ve své síti zdarma
Hlasová schránka pro každé číslo
Přepojení hovoru
Přesměrování příchozích hovorů v případě nedostupnosti IP telefonu
Posílání příchozích faxů jako PDF na email
Přidělení regionálních čísel z veřejného rozsahu, přenositelnost čísel
Nastavení účtu přes web, online výpisy hovorů s cenami

Zálohování telefonie při výpadku Internetu

Tuto funkci musí podporovat VoIP operátor. V případě nedostupnosti IP telefonu (výpadek Internetu, odpojení telefonu od sítě) jsou příchozí hovory přesměrovávány na zvolené číslo, nejčastěji na mobilní telefon. Zákazník se tedy k vám vždy dovolá. Původní identifikace volajícího je nahrazena číslem ústředny operátora. Jste tedy informováni o tom, že se jedná o přesměrované volání. Za toto přesměrované volání sice platíte, ale o hovor od zákazníka nepřijdete.

Rozšiřitelnost celého řešení a ochrana investice

Přesto (právě proto), že je toto řešení jednoduché, není méněcenné a je otevřené jakémukoliv rozšíření v budoucnosti. Kdykoliv lze doplnit IP ústřednu a tím získat požadované funkce. Žádnou část nebude nutné vyměnit

© Copyright HTM, s.r.o. 2006 | Mapa stránek
Realizace: LOTOFIDEA s.r.o.